Na nasz zdrowy i komfortowy sen wpływa wiele czynników. Oczywiście bardzo istotną rolę odgrywa nasz materac, lecz też ogólne warunki w naszej sypialni. Zapraszamy do lektury!

Materac: jak go wybrać?

Czym kierować się,  kiedy chcemy zagwarantować sobie zdrowy i komfortowy sen/ Zacznijmy właśnie od kwestii związanych z materacem, który powinien być dopasowany do naszych potrzeb. Chociażby twardość – ją najlepiej dobierać, mając na uwadze naszą wagę. Ci z nas, którzy są ciężsi powinni wybierać wyroby twardsze, które zagwarantują zdrowe i komfortowe podparcie przez całą noc. Bardzo istotne jest to, aby nasze ciało było utrzymane w prawidłowej pozycji, ponieważ w innych okolicznościach może pojawić się szereg kłopotów, takich jak dolegliwości bólowe, a nawet wady postawy czy też choroby zwyrodnieniowe. Dla lżejszych z nas wspaniale nadadzą się miękkie, otulające produkty. Koniecznie podkreślmy, że mitem jest, że dla każdego z nas najlepiej nada się twardy produkt. Niestety, jeśli zbyt nasz model będzie zbyt twardy dochodzić może do ucisków, które powodują np. drętwienia kończyn.

Tani materac a właściwości - na co zwrócić uwagę?Właściwości antyalergiczne

Bardzo ważną rolę pełnią oczywiście właściwości antyalergiczne. Tutaj naszym zdaniem dobrze sprawdzić mogą się wyroby piankowe, które gwarantują świetną wentylację w naszych łóżkach. Warto jest także zwracać uwagę na modele, które wykazują właściwości termoregulacyjne, co zapobiega między innymi nadmiernej potliwości, która sprzyja pojawianiu się w naszych łóżkach grzybów oraz pleśni. Bardzo ważny jest też pokrowiec – ten powinniśmy mogli spokojnie wyprać, w możliwie jak najwyższej temperaturze, aby szybko i skutecznie pozbyć się wszelkich zabrudzeń oraz niepożądanych gości, którzy negatywnie wpływają na nasze zdrowie.

 Warunki w sypialni

Bardzo istotne jest, aby urządzając naszą sypialnię stosować się do kilku zasad, które w pozytywny sposób będą przekładać się na jakość naszego wypoczynku. Mianowicie chodzi tutaj:

  • kolor ścian (stawiamy na stonowane barwy)
  • naświetlenie (zarówno sztuczne, jak i naturalne),
  • ilość przedmiotów, na których może osadzać się kurz,
  • elektronika wydzielająca niebieskie światło,
  • temperatura w pokoju,
  • wilgotność powierza,
  • ilość roślin.

Są to stosunkowo niewielkie rzeczy, które jednak rzeczywiście mogą wpływać na nasze ogólne samopoczucie!

Tani materac 200×200 i dobre warunki w sypialni są w stanie zagwarantować nam spokojny sen. Dlatego nie czekaj – znajdź wyrób, który spełni Twoje oczekiwania!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/