W dzisiejszych czasach coraz większa część społeczeństwa zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zdrowe wysypianie się. Warto tutaj zaznaczyć, że sen jest podstawową potrzebą fizjologiczną, na którą poświęcamy aż ⅓ swojego życia, czyli średnio osiem godzin dziennie. Z uwagi na to warto wiedzieć, co wpływa na zdrowy sen oraz dlaczego warto zainwestować w poduszki i materace SleepMed.

Czym jest zdrowy sen? 

Zdrowy sen to nic innego, jak budzenie się wypoczętym i w pełni sił. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy spełnione są dwa warunki – wysoka jakość wypoczynku oraz jego odpowiednią długość. Co więcej, sen przede wszystkim wspiera naszą odporność, ma pozytywny wpływ na samopoczucie, a także przyspiesza metabolizm czy usprawnia zdolności poznawcze. Jednak, aby móc zdrowo się wyspać, warto wiedzieć, jakie czynniki na niego wpływają. Do nich zaliczyć można między innymi:

  • dietę, w tym rodzaj spożywanej kolacji,
  • aktywność fizyczną,
  • drzemki w ciągu dnia, które zazwyczaj utrudniają późniejsze zasypianie,
  • stosowane w godzinach wieczornych używki.

Jednak najważniejszą  rolę odgrywają tutaj podłoża do spania, w tym materace SleepMed.

Materace SleepMed a zdrowy sen

Jak poduszki i materace SleepMed wpływają na zdrowy sen?Na zdrowy sen wpływa przede wszystkim odpowiednio skomponowane łóżko. Warto uwzględnić tutaj najwyższej jakości materac, którego unikalna budowa, cechy oraz właściwości umożliwiają komfortowy wypoczynek. Jest to możliwe z uwagi na idealne dopasowanie się do anatomicznego kształtu ciała użytkownika, gwarantując:

  • najlepsze wsparcie dla kręgosłupa,
  • redukcję dolegliwości bólowych pleców,
  • minimalizowanie ryzyka kształtowania się lub pogłębiania schorzeń kręgosłupa.

W dużej mierze odpowiadają za to właściwości prozdrowotne, które potwierdza status wyrobu medycznego. Dzięki temu każdy z nas może spokojnie przespać całą noc i jednocześnie zadbać o swoje plecy!

Komfortowe łóżko, czyli postaw na poduszki i materace SleepMed!

Wygodne łóżko powinno być wyposażone w materace SleepMed, które idealnie sprawdzą się w każdej sypialni. Wszystko z uwagi na antyalergiczne właściwości, zastosowanie technologii Airforce oraz możliwość regulowania twardości! Jednak materac nie jest jedynym czynnikiem, który wpływa na zdrowy sen w łóżku. Świetnie sprawdzi się tutaj poduszka od SleepMed – ergonomiczny produkt odpowiadający za prawidłowe wsparcie kręgosłupa w odcinku szyjnym. Co więcej, w ofercie znajdziemy modele, które nie tylko są hipoalergiczne, ale także mogą dopasować się do naszych ulubionych pozycji w czasie snu.

Sypialnia to miejsce wypoczynku i relaksu, a jego głównym elementem jest łóżko. Warto skomponować je na podstawie poduszki i materace SleepMed, które są w stanie dorównać naszym oczekiwaniom, potrzebom oraz preferencjom.

Materace SleepMed polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/