Człowiek spędza w łóżku średnio ⅓ swojego życia. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób poszukuje w ostatnim czasie podłoża do snu, które będzie wręcz stworzone dla nich.

Dlaczego materac jest tak ważny?

Chyba każdy zadał sobie choć raz w życiu pytanie, „Dlaczego posiadanie dobrze dobranego podłoża do snu jest tak ważne?”. Odpowiedź jest jednak bardzo prosta. Materac jest elementem wyposażenia sypialni, który odpowiada za to, w jaki sposób układa się ciało użytkownika podczas snu. Niekorzystne mogą się okazać dwie sytuacje: gdy materac jest zbyt miękki i ciało osoby śpiącej zapada się, a także, gdy podłoże jest zbyt twarde, a w efekcie poszczególne mięśnie są narażone na nadmierne napięcie. Jak można się więc domyślać, każdy powinien znaleźć pewien „złoty środek”, dzięki któremu noc będzie przebiegała spokojnie. Jak się bowiem okazuje, to od podłoża do snu zależy, czy rano wstaniesz bez problemu, a także to, czy wieczorem uda Ci się zasnąć bez przewracania się z boku na bok w poszukiwaniu idealnej pozycji snu.

Czym charakteryzuje się materac sprężynowy?

Materac sprężynowy - czy jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie?Rynek sypialniany stale się rozwija, a więc osoby zainteresowane zakupem nowego podłoża do snu mają do wyboru coraz więcej ciekawych rozwiązań. Wśród nich znajdują się te, których nazwa brzmi znajomo, a mianowicie materace sprężynowe. Jak się jednak okazuje, mają one stosunkowo niewiele wspólnego z modelami, które były dostępne jeszcze kilkanaście lat temu. Niewygodne, uginające się na całej powierzchni wyrobu sprężyny bonellowe zostały zastąpione nowszymi sprężynami kieszeniowymi lub multipocket. Co to oznacza w praktyce? Każdy ruchomy element został zamieszczony w osobnej, materiałowej kieszonce, dzięki czemu pracuje całkowicie niezależnie od innych. Ugina się więc jedynie bezpośrednio w miejscu nacisku, a nie na całej powierzchni wyrobu. Elastyczność punktowa to cecha szczególnie doceniana przez pary, osoby z bólem kręgosłupa, a także przez seniorów.

Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wyboru podłoża do snu?

Wielkość i szerokość asortymentu może wydawać się zadziwiająca dla osób, które od dłuższego czasu nie zagłębiały się w rynek sypialniany. Często pojawia się więc pytanie: na co zwracać uwagę podczas zakupów?

  • Pokrowiec – często wydaje się, że to bardzo nieistotny element materaca, natomiast to właśnie ten materiał znajduje się najbliżej ciała użytkownika i ma za zadanie chronić wypełnienie przed różnego rodzaju zniszczeniami i zabrudzeniami.
  • Rozmiar zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Osoby śpiące w pojedynkę mogą wybrać materac sprężynowy 90×200, który doskonale sprawdzi się w niewielkiej sypialni. Dla par poleca się podłoża o wielkości od 140×200 cm wzwyż.
  • Twardość to parametr zależny od wagi użytkownika oraz jego odczuć.

Nie czekaj! Sprawdź, jaki materac sprężynowy jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie i przekonaj się, że to produkt, który odnajdzie się w Twojej sypialni doskonale.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/