Obecnie na rynku można znaleźć naprawdę wiele rodzajów materacy, które różnią się nie tylko ceną czy rozmiarem, ale również właściwościami, wynikającymi z rodzaju zastosowanego wypełnienia. Z racji, że zakup podłoża do snu to inwestycja na lata, dobrze jest zdecydować się na nowoczesny model, odpowiadający stale zmieniającym się potrzebom konsumentów. Na uwagę zasługują zatem materace naturalne – dlaczego? 

Materace naturalne, czyli jakie?

Coraz bardziej na popularności w ostatnim czasie zyskują materace naturalne – wynika to przede wszystkim z faktu, że zostały one wyprodukowane z troską o środowisko. Co to oznacza? Na początku warto zaznaczyć, że zostały zbudowane na bazie ekologicznych surowców, nadających się do ponownego przetworzenia. W ich wnętrzu można znaleźć między innymi naturalne oleje, zastępujące związki chemiczne, naturalne pianki czy pokrowiec wykonany z wysokiej jakości tkanin, takich jak len czy bawełna. Dzięki temu tego typu produkty wykazują wiele dobroczynnych dla zdrowia właściwości – między innymi działają przeciwbólowo, przeciwbakteryjnie czy przeciwalergicznie. Właśnie dlatego użytkownik ma gwarancję zdrowego i spokojnego snu każdej nocy, bez obaw o reakcje alergiczne czy problemy skórne. Co więcej, materace naturalne zazwyczaj wyróżniają się doskonałą wentylacją wewnątrz wkładu, przez co ograniczone do minimum zostaje gromadzenie czy namnażanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.

Hilding Bora – czy to dobry wybór do Twojej sypialni?

Materace naturalne, czyli jakie? Wypróbuj Hilding Bora!Przeglądając aktualne oferty materacy naturalnych, można natrafić na nowoczesny model Hilding Bora. Jest to produkt zbudowany na bazie trzech innowacyjnych pianek, dzięki czemu wykazuje wiele dobroczynnych dla całego organizmu właściwości. Jego podstawę stanowi twarda pianka FlexiFoam Bio, zapewniająca stabilne podparcie dla całej sylwetki – w tym kręgosłupa. Dzięki specjalnym nacięciom powierzchnia została wyprofilowana w 7 zróżnicowanych stref twardości, odpowiadając potrzebom poszczególnych partii ciała. Na samej górze tego modelu zastosowano z kolei termoelastyczną piankę ViscoBio, zapewniającą użytkownikowi optymalny komfort termiczny, lepsze krążenie krwi, a także dogłębną regenerację mięśni. W samym środku natomiast znajduje się wysokoelastyczna pianka HR Bio nasączona olejkiem sojowym, skutecznie redukująca nacisk punktowy bez nadmiernego zapadania się ciała. Dzięki tak innowacyjnej budowie model Hilding Bora sprawdzi się przede wszystkim w sypialni alergików, par – nawet tych o dużej różnicy w wadze, a także osób prowadzących aktywny tryb życia, a także uprawiających sport.

Zalety i wady modelu Hilding Bora

Model Hilding Bora posiada bardzo wiele zalet, dzięki czemu jest jednym z popularniejszych na rynku materacy naturalnych. Przede wszystkim, dzięki zastosowaniu ekologicznych komponentów jest on w pełni bezpieczny nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim dla zdrowia użytkownika, ponieważ nie powodują alergii czy podrażnień skórnych. Co więcej, do jego budowy wykorzystano wysokiej jakości surowce nadające się do ponownego przetworzenia, dlatego też będzie on dobrym wyborem dla wszystkich, żyjących na co dzień w zgodzie z naturą. Oczywiście, jak każdy produkt, Hilding Bora ma również wady. Na początek warto wspomnieć, że jest to model twardy, dedykowany ważącym od 80 do 100 kg, w związku z czym nie sprawdzi się u osób o drobnej sylwetce czy użytkowników lubiących wypoczywać na miękkiej powierzchni.

Jak widać, materace naturalne to wysokiej jakości produkty, które zostały wytworzone w zgodzie z ekosystemem. Warto zatem zainwestować i kupić model Hilding Bora do swojej sypialni.

Materac Bora, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/