Wiele osób ma problem ze wstawaniem. Przyczyną może być imprezujący sąsiad czy natłok obowiązków w ciągu dnia. Natomiast, kiedy już uda nam się zasnąć, nie wiadomo kiedy dzwoni budzik, który często jest ignorowany. Z uwagi na to, szybko zrywam się z łóżka, ubieram i biorąc łyk kawy, biegnie do pracy. W konsekwencji mamy zły humor i niski poziom energii. A jak temu zapobiec? Najlepiej wprowadzając kilka rytuałów! 

Zacznij od ruchu

Łóżko wyposażone w materac naturalny jest niewiarygodnie wygodne, jednak trzeba w końcu wstać. Wielu z nas zaraz po przebudzeniu czuje się nadal śpiąca i marzy o ponownym przyłożeniu głowy do poduszki. Warto zatem postawić na 10-15 minut ruchu po wstaniu z łóżka. Wybierajmy taką formę, jaką najbardziej lubimy – joga, taniec czy nawet krótki spacer z psem. Wówczas dodajemy sobie energii i wyzwolimy hormony szczęścia.

Weź chłodny prysznic

Pobudka jest ciężka? Jeśli już wstaniesz z łóżka, to warto w pierwszej kolejności udać się pod prysznic. Kontakt z chłodna woda może być nieprzyjemny, jednak zdecydowanie doda nam energii na cały poranek. Wynika to z faktu, iż zimna woda przyspiesza krążenie w krwi, a co za tym idzie – pozwala nam obudzić się i wejść na wysokie obroty!

Poranne rytuały, które warto wprowadzić w życie!Energetyczna muzyka

Muzyka, a dokładnie ulubione piosenki czy playlista sprawiają, że nasze nogi same aż rwą się do tańca. Co więcej, wprawiają od razu w lepszy humor, który niweluje wszelkie negatywne myśli zaraz po znudzeniu! Wybranych przez siebie piosenek można posłuchać zarówno podczas przyrządzania śniadania, jak i mycia zębów czy w drodze do pracy!

Śniadanie

Według licznych badań spożywanie śniadania wpływa na lepszą koncentrację w ciągu dnia, a także zwiększa zdolności uczenia się i rozwój intelektualny. Co więcej, stanowi źródło energii dla sportowców oraz osób pracujących fizycznie. Pomijanie śniadania sprawia, że nasze ciało nie ma energii do właściwego funkcjonowania, przez co czujemy się szybciej zmęczeni.

Trzy priorytety na dany dzień

Każdego ranka warto sobie wystarczyć trzy najważniejsze sprawy, jakie muszą być w ciągu dnia zrealizowane. Nie chodzi tutaj o błahe rzeczy jak odpisanie na maila czy mycie naczyń. Mają to być czynności, które przybliża nas do realizacji osobistych celów lub wpłyną na nasz samorozwój.

Wielu z nas myśli, że na takie fanaberie nie ma rano czasu. Jednak to jest najbardziej wyraźny znak, że czas uporządkować swoją rutynę, zaczynając od ustalenia jednej pory na wstawanie i kładzenie się do łóżka!

Przeczytaj także: