W dążeniu do pięknej cery wiele osób poszukuje skutecznych i łatwych sposobów pielęgnacji swojej skóry twarzy. Zamiast skomplikowanych rutyn czy używania drogich produktów, istnieje wiele prostych rozwiązań, które mogą przynieść znaczące korzyści dla zdrowia i wyglądu Twojej cery! W poniższym artykule przedstawimy dwanaście banalnie łatwych i sprawdzonych zasad, którymi koniecznie musisz się kierować, jeśli chcesz mieć piękną i zdrową skórę twarzy. Jesteś ciekawy? Koniecznie czytaj dalej!

12 łatwych sposobów, dzięki którym będziesz mieć piękną cerę

Nie każda osoba zdaje sobie sprawę z tego, że tak naprawdę bardzo niewiele potrzeba, aby skóra na twarzy wyglądała ładnie i zdrowo. Oto niektóre z naszych porad, które z całą pewnością docenisz!

 • Używaj osobnego ręcznika do twarzy

Wydaje się to być małym szczegółem, ale używanie osobnego ręcznika do twarzy może znacząco wpłynąć na zdrowie skóry. Zastosowanie tego prostego nawyku znacząco minimalizuje ryzyko przenoszenia bakterii z innych obszarów ciała na delikatną skórę twarzy. Staraj się, aby tego jednego ręcznika nie używać do wycierania niczego innego niż właśnie twarzy. Wymieniaj go co kilka dni, aby mieć pewność, że jest on całkowicie czysty i bezpieczny dla Twojej cery. Pamiętaj, że zachowanie higieny nawet w najmniejszych szczegółach może przynieść znaczne korzyści dla kondycji skóry!

 • 12 łatwych sposobów, dzięki którym będziesz mieć piękną cerę!Wykonuj dwuetapowe oczyszczanie

Kluczowym elementem pielęgnacji cery jest skuteczne jej oczyszczanie. Jednak, aby osiągnąć naprawdę piękną skórę, warto stosować dwuetapowy proces oczyszczania, który składa się z delikatnego demakijażu oraz głębokiego oczyszczania za pomocą żelu lub pianki. Takie mycie twarzy jest tym bardziej ważne, jeśli na co dzień się malujesz.

 • Często zmieniaj pościel

Wiele osób zmienia pościel dość nieregularnie i to może być powód ich niedoskonałości pojawiających się na skórze. Najlepiej pościel wymieniać na świeżą co tydzień lub dwa, ponieważ przez ten czas na pewno zbierze się na niej kurz, drobnoustroje i bakterie, które mogą mieć niekorzystny wpływ na stan Twojej cery.

 • Dezynfekuj telefon

Na telefonie zbiera się naprawdę wiele bakterii czy kurzu, a pamiętajmy, że to urządzenie często przykładane jest bezpośrednio do twarzy, np. podczas rozmowy telefonicznej! Dlatego regularnie dezynfekuj swój telefon za pomocą specjalnego środka!

 • Nie dotykaj twarzy

Na dłoniach przez cały dzień zbiera się wiele różnych zanieczyszczeń, dlatego tak istotne jest, aby nie dotykać nimi twarzy. Pamiętaj, aby regularnie myć ręce!

 • Dbaj o pędzle do makijażu

Wszystkie rzeczy, które mają bezpośredni kontakt z twarzą, powinny być odpowiednio zadbane. Tak właśnie jest z pędzlami do makijażu, których niektóre kobiety używają codziennie! Pamiętaj, aby po każdym ich użyciu dokładnie umyć pędzle!

 • Dokładnie zmywaj kosmetyki

Niedokładnie spłukany szampon, odżywka czy żel do twarzy również mogą sprawić, że cera twarzy znacznie się pogorszy. Podczas mycia włosów, odżywka i szampon często mają kontakt z cerą, dlatego tak ważne jest zmycie tych produktów dokładniej przy linii włosów!

 • Porządna pielęgnacja

Wiele osób uważa, że pielęgnacja skóry twarzy może trwać kilka sekund. Owszem, może, ale czy jest to dla niej zdrowe? Koniecznie pamiętaj o dokładnym myciu twarzy w każdym miejscu. Ta zasada dotyczy również kremu do twarzy – nakładaj go porządnie na całą twarz.

 • Pij dużo wody

Jeśli chcesz mieć piękną cerę, to musisz o nią zadbać również od wewnątrz. Jednym z takich sposobów jest picie dużej ilości wody. Często można o tym zapominać, ale na to również mamy sposób! Zainstaluj sobie w smartfonie specjalną aplikację, która będzie Ci przypominała o piciu wody. Inną opcją jest chodzenie wszędzie z butelką wody, którą cały czas będziesz mieć w zasięgu wzroku.

 • Nie używaj przypadkowych kosmetyków

Używanie przypadkowych kosmetyków może bardzo źle wpłynąć na wygląd Twojej cery. Pamiętaj, że jeśli chcesz wprowadzić jakieś zmiany w swojej codziennej pielęgnacji, to rób to powoli i stopniowo.

 • Chroń cerę przed słońcem

Nie zapominaj o filtrze SPF! Bez względu na pogodę, codziennie stosuj krem z filtrem, który ochroni Twoją skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV i tym samym zapobiegnie przedwczesnemu jej starzeniu.

 • Sen i odpoczynek

Koniecznie zadbaj również o odpowiednią ilość snu. Podczas nocnego odpoczynku skóra regeneruje się, dlatego sen pełni kluczową rolę w utrzymaniu wspaniałego wyglądu cery! Dobrej jakości sen zapewni jeden z materacy, znajdujących się na tej stronie: www.hilding.pl. Jeśli szukasz materaca o wymiarach 100×190 cm, to znajdziesz je tutaj: www.sleepinghouse.pl. Warto też udać się do jednego ze sklepów stacjonarnych znajdujących w mieście Włocławek, aby osobiście wybrać ten jeden idealny materac.

Jak możesz zauważyć, naprawdę niewiele potrzeba, aby Twoja cera wyglądała wspaniale. Zadbaj o odpowiednią higienę i pielęgnację oraz sen o odpoczynek, a z czasem Twoja skóra twarzy stanie się piękna!