Przyszli lub świeżo upieczeni rodzice często czują się przytłoczeni ilością ubrań i akcesoriów, które muszą kupić. Urządzenie pokoiku, przygotowanie wyprawki, rozeznanie w kwestii polecanych firm… To wszystko potrafi spędzić sen z powiek. Są rzeczy, które można dokupić na bieżąco, gdy okaże się, że są potrzebne. Jest jednak też taka grupa produktów, nad którymi trzeba pochylić się nieco dłużej – wśród nich jest odpowiedni materac dla noworodka.

Na co zwrócić uwagę?

Wbrew pozorom wybór może nie być taki prosty. Chociaż na rynku jest zdecydowanie mniejszy przekrój materaców dla noworodków niż dla osób dorosłych, przyszli rodzice muszą zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Odpowiedni materac powinien zmieniać swój kształt pod ciężarem maluszka, ale równocześnie musi podtrzymywać delikatny i giętki kręgosłup dziecka. Nie może być podatny na trwałe odkształcenia, a jedynie przygotowany na podpieranie naturalnych krzywizn ciała. Bezpieczne, wygodne i zdrowe podłoże nie może być ani zbyt miękkie ani zbyt twarde – w obu tych sytuacjach plecy pociechy są narażone na dodatkowe, zbędne naprężenia. Czy jest jeszcze coś, o czym należy pamiętać? Warto zwrócić uwagę na to, aby materiały, z których został wykonany materacyk były antyalergiczne, bezpieczne i oddychające. Nie bez znaczenia pozostają również kwestie wygody dla rodziców: wskazane jest to, aby można było go w łatwy i szybki sposób wyczyścić.

Mniej znaczy więcej

Materace dla noworodka - bezpieczny i zdrowy sen maluchaWydawać by się mogło, że materac musi być drogi i wypełniony przeróżnymi materiałami, aby spełniał wszystkie powyższe parametry. Na szczęście to nieprawda. Hilding Dobranocka to definicja prostoty sama w sobie. Produkt jest dedykowany rodzicom, którzy zdecydowali się na zakup materacyka o średniej twardości. W jego wnętrzu znajduje się pianka poliuretanowa FlexiFoam, która cechuje się wysoką elastycznością i plastycznością. Struktura i gęstość zostały dobrane w taki sposób, aby przystosowywać się do kształtu ciała i zapobiegać trwałym odkształceniom. Podłoże jest dostępne w dwóch pokrowcach do wyboru – oba są antyalergiczne i w pełni bezpieczne dla dzieci, a ponadto zachwycają uroczymi wzorami. Bez obaw można je prać w pralce, a samo zdejmowanie i zakładanie pokrowca jest bardzo łatwe dzięki funkcjonalnemu zamkowi rozdzielczemu. Hilding Dobranocka uzyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Materac z matą kokosową?

Jeśli sama pianka to dla Ciebie odrobinę za mało, powinien Ci się spodobać nieco inny produkt – Hilding Kołysanka. W jego wnętrzu, poza pianką poliuretanową FlexiFoam, znajduje się jeszcze mata kokosowa. To właśnie ona jest odpowiedzialna za podwyższoną twardość materaca przy zachowaniu jego sprężystości i elastyczności. Poza tym, ma jeszcze jedną ogromną zaletę – doskonale przepuszcza powietrze, dzięki czemu chroni materac przed rozwojem szkodliwych mikroorganizmów. Można mieć pewność, że sen maluszka jest zdrowy i higieniczny. Poza tą jedną drobną innowacją nie różni się od poprzednika – również jest antyalergiczny i łatwy w czyszczeniu, a także posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Nie zwlekaj z decyzją o kupnie materaca i zadbaj o to, aby Twoje dziecko już od pierwszych dni życia spało na odpowiednio dobranym podłożu. Wybieraj sprawdzonych producentów, a nigdy nie pożałujesz wyboru!