Rynek sypialniany stale się rozwija i zaskakuje coraz bardziej innowacyjnymi propozycjami. Świadomość na temat tego, jak ważny jest zdrowy i komfortowy sen również rośnie. Większość osób skupia się jednak jedynie na doborze odpowiedniego materaca – choć jest to zdecydowanie najważniejszy element wyposażenia łóżka, to nie jest jedynym istotnym. Warto zwrócić uwagę również na inne akcesoria, takie, jak na przykład kołdra.

Zalety kołdry całorocznej

W sklepach z artykułami sypialnianymi oraz na stronach internetowych ze starannie wyselekcjonowanym asortymentem, takich jak Sleeping House, można zauważyć wiele modeli kołder określanych jako całoroczne. Co to oznacza w praktyce? Tego typu kołdra jest rozwiązaniem uniwersalnym, które można używać bez względu na aktualną porę roku. Często składa się z kilku połączonych ze sobą warstw, które można rozdzielać latem i ponownie łączyć zimą. Większość modeli to jednak jednowarstwowe propozycje o konkretnej gramaturze wsadu, której nie można zmieniać. Ich cechą charakterystyczną jest to, że mają niesamowite właściwości termoregulacyjne, dzięki którym latem przyjemnie chłodzą, a zimą – grzeją i otulają.

Dla kogo kołdra całoroczna?

Kołdry całoroczne - jakie wybrać i dla kogo będzie to dobre rozwiązanie?Kołdry całoroczne doskonale sprawdzają się u minimalistów oraz u osób, które nie mają zbyt wiele miejsca do przechowywania. Ze względu na to, iż są dostosowane do zapewniania komfortu termicznego podczas każdej pory roku, w żadnym momencie nie trzeba ich nigdzie chować. Doskonale spełnią swoją funkcję w mieszkaniach ciepłych, a także w pokojach gościnnych – spełniają bowiem oczekiwania zarówno tych, którzy lubią spać pod bardzo ciepłą pościelą, jak i osób preferujących chłodniejsze warunki. Odpowiednio dobrana kołdra całoroczna nie doprowadza do przegrzania organizmu w nocy, dlatego często jest polecana również osobom, które cierpią z powodu nadmiernej potliwości w nocy.

Jaki model wybrać?

Na szczególną uwagę zasługują kołdry My Alpaca, które są wykonane w stu procentach z włókien cudownych i łagodnych zwierząt – alpak. Ich runo posiada unikalne właściwości termoregulacyjne, które wynikają z pochodzenia tego gatunku – wywodzą się bowiem z andyjskich wyżyn, gdzie na przemian muszą znosić silny mróz i upał. Zainteresowani zakupem mają do wyboru:

  • Kołdrę całoroczną, która w europejskich warunkach klimatycznych może być stosowana przez cały rok. Zawiera 400 mg włókna z runa alpaki na metr kwadratowy, dzięki czemu dopasowuje się do ciepłoty ciała użytkownika.
  • Kołdrę cztery pory roku będącą połączeniem kołdry letniej oraz całorocznej. Taki duet jest nowatorskim rozwiązaniem stworzonym z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, które zapewnia stuprocentowy komfort niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Kołdry można rozdzielać lub łączyć za pomocą funkcjonalnych uszek wszytych w lamówkę. Miękkość i lekkość tych dwóch modeli przyczynia się do tego, że przechowywanie chwilowo niepotrzebnej części kompletu nie sprawia kłopotu.

Produkty My Alpaca to zdecydowanie najlepszy wybór dla osób, które poszukują uniwersalnego rozwiązania i cenią komfort użytkowania. Wybór kołdry całorocznej to doskonała inwestycja na długie lata.