Niestety, wielu z nas bagatelizuje kwestie związane z wyborem odpowiednio dopasowanego stelaża. Dlatego dzisiaj właśnie, powiemy, jaki sprawdzi się najlepiej, a także za co on konkretnie odpowiada. Zapraszamy do lektury artykułu!

Za co odpowiada stelaż?

Na samym początku odpowiemy na pytanie: po co nam stelaż? Zacznijmy od tego, że bez dobrego modelu nie będziemy mogli w pełni cieszyć się właściwościami dostosowanego do naszych potrzeb materaca. To właśnie on podpiera go, a co za tym idzie, również nasze ciało. Ma to bezpośrednie przełożenie na komfort snu, a także na to, czy rano wstaniemy w pełni wypoczęci! Jednak to nie wszystko. Stelaż odpowiada także za cyrkulację powietrza w naszym łóżku. Wszyscy w czasie snu się pocimy, co oddziałuje na poziom wilgoci, a dobrze dobrany stelaż sprawia, że nasz materac będzie mógł wyschnąć, przez co zmniejsza ryzyko tego, że w miejscu, gdzie wypoczywamy pojawią się grzyby i bakterie, które powodują niechciane reakcja alergiczne, jak katar czy kaszel, które utrudniać będą spokojne przespanie całej nocy. Dobra wentylacja sprawia też, że nasz materac nie zacznie wydzielać nieprzyjemnych zapachów.

Jaki stelaż wybrać?

Jaki stelaż pod materac wybrać?Na rynku znaleźć możemy szereg stelaży różnego typu. Do najpopularniejszych wciąż należą modele z klasycznymi, drewnianymi listewkami. Jednak warto też spojrzeć na wyroby, które dają nam możliwość samodzielnego decydowania o wysokości zagłówka i podnóżka. Przez długi czas twierdzono, że tego typu modele dedykowane są osobom, które ze względów zdrowotnych muszą spędzać wiele czasu w łóżku. Jednak świetnie sprawdzą się one dla każdego, kto ceni sobie wysoki komfort wypoczynku, zwłaszcza, pod uwagę wziąć go powinny osoby, które lubią np. poczytać przed snem czy też obejrzeć film.  O czym jeszcze pamiętać wybierając stelaż? Istotne są w tym przypadku:

  • wiek, waga i stan zdrowia użytkownika stelaża,
  • rodzaj materaca,
  • typ łóżka.

Model w sam raz dla Ciebie!

Zastanawiasz się, który, w takim razie, stelaż może sprawdzić się najlepiej? Warto jest zwrócić między innymi uwagę na model Hilding Select Moto. Jest on ruchomy aż na trzech płaszczyznach, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie nam dostosować go do potrzeb naszego ciała. Ważnym jest też fakt, że podpiera on cały materac, również jego boki. Idealnie nada się do tych wysokoelastycznych, a także bardziej miękkich. W czasie zakupów dobrze jest też spojrzeć na wysokiej jakości poduszki z pianki, których zadaniem jest w odpowiedni sposób podpierać odcinek szyjny naszego kręgosłupa, a także głowę. Do tego wszystkiego brakuje nam jeszcze idealnej kołdry do spania i możemy cieszyć się najwyższym komfortem snu przez całą noc!

Dobry stelaż to połowa sukcesu! Pamiętajmy, że bardzo istotne jest, aby dbać o podparcie ciała, dlatego należy w tej kwestii oszczędzać.