Temperatura to jeden z elementów, które mogą mieć znaczący wpływ na jakość naszego snu. Jeśli zależy nam, by dobrze się wysypiać, powinniśmy zadbać o odpowiedni komfort termiczny. To bardzo istotny aspekt, mimo że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. O czym należy pamiętać, chcąc zatroszczyć się o dobrą temperaturę podczas snu? 

Wietrzenie pomieszczenia 

Warto wyrobić sobie nawyk wietrzenia pomieszczenia nawet na kilkanaście minut przed pójściem spać. Otwarcie okna spowoduje, że naszą sypialnię wypełni świeże powietrze, a zniknie zaduch. W takich warunkach zdecydowanie przyjemniej będzie nam zasnąć.

Dobra kołdra i pościel 

Niezwykle istotną rolę w utrzymaniu optymalnej temperatury gra kołdra oraz pościel. Elementy te powinny być dopasowane do panującej pory roku, a do tego cechować się wysoką jakością.

Jeśli nie chcemy kłopotać się ze zmianą pościeli na zimę czy lato, możemy postawić na artykuły z bawełny, które zapewnią nam komfort przez cały rok. Dopilnujmy, aby materiał, z którego zrobiona jest nasza pościel, był przewiewny i naturalny. Dzięki temu unikniemy przegrzania się w porze letniej.

Warto ponadto zadbać o odpowiedni rozmiar produktów – jeśli pościel czy kołdra będą za małe, nie zapewnią nam wystarczająco ciepła. Zbyt duża powierzchnia może za to przyczynić się do uczucia dyskomfortu. Optymalną opcją będzie pościel bawełniana 140×200, która  z pewnością sprawdzi się w naszym domu.

Jak zadbać o odpowiednią temperaturę podczas snu?Flanelowa piżama 

Nie tylko materiał naszej pościeli ma znaczenie – piżama, jaką nosimy, również przyczyni się do utrzymania odpowiedniej temperatury podczas snu. Postawmy na delikatne, przewiewne tkaniny, które pozwolą naszej skórze oddychać, ale z drugiej strony zapewnią jej wymagane ciepło.

Flanelowa piżama wspaniale spełni swoje zadanie. Dostarczy nam niebywały komfort podczas chłodnych nocy, a do tego będzie miękka i przyjemna w dotyku.

Poduszka termoelastyczna

Kto by pomyślał, że naszą temperaturę możemy wykorzystać na różne sposoby? Takie rozwiązanie proponuje poduszka termoelastyczna, która dzięki wkładowi z pianki termoelastycznej jest w stanie zareagować na ciepło naszego ciała. Pod jego wpływem dostosowuje się do naszych naturalnych krzywizn i zapewnia nam najwyższą wygodę.

W poduszkę termoelastyczną powinny zainwestować szczególnie osoby, które doświadczają bólu karku, szyi czy migren po przebudzeniu. Te objawy mogą wynikać ze źle dobranej poduszki.

Należy również zastanowić się nad odpowiednim materacem – to on najbardziej wpływa na to, jak się wysypiamy. Możemy rozważyć zakup materaca piankowego, który wykorzystuje tę samą technologię co poduszka termoelastyczna – materiał dostosowuje się do naszego ciała pod wpływem temperatury. To rozwiązanie na pewno zagwarantuje nam wspaniały komfort!

Kierując się sprawdzonymi wskazówkami, bez problemu zadbamy o odpowiednią temperaturę naszej sypialni. Pamiętajmy, aby mieć na uwadze zmieniające się pory roku i dopasowywać pościel czy piżamę do trwającej aury. W ten sposób na pewno nie będziemy mieć problemu z komfortem termicznym!