Dobry sen ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Jeśli budzimy się zmęczeni, powodem może być materac. Możemy w prosty sposób poprawić komfort snu, inwestując w materac nawierzchniowy 160×190. To nakładka stosowana jako wierzchnia warstwa podłoża, na którym śpimy. Szczegóły w artykule!

W jakiej technologii został zbudowany materac nawierzchniowy?

Materace nawierzchniowe mają za zadanie podnieść standard nocnego odpoczynku. Czasami nie możemy sobie pozwolić na zakup nowej kanapy lub wymianę materaca. Wtedy warto zastosować materac nawierzchniowy 160×190, który rozwiąże wszelkie problemy ze snem na starym, zniekształconym łóżku.  

W jakiej technologii może być zbudowany topper na materac? Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów materacy nawierzchniowych, poznajmy te najbardziej popularne:

  • materace nawierzchniowe z pianki wysokoelastycznej, np. materac Hilding Tenor. Jest wykonany z pianki FloFom, która posiada właściwości chłodzące, dzięki dużej porowatości. Zapewnia też swobodny przepływ powietrza i jest bardzo elastyczna, dlatego materac dobrze dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa;
  • materace nawierzchniowe z pianki termoelastycznej, np. materac Hilding Alt. Został wyprodukowany z pianki Visco, która daje efekt otulenia i wygody. Jest to wynikiem specyficznych właściwości: pianka reaguje na temperaturę. W miejscach, w których styka się z ciałem, staje się bardziej miękka i elastyczna. Dodatkowo we wkładzie materaca Hilding Alt producent zastosował piankę poliuretanową FlexiFoam, która charakteryzuje się wysoką elastycznością i plastycznością;
  • materace nawierzchniowe z pianki lateksowej, np. materac Hilding Blues. Pianka zdecydowanie poprawia komfort snu nawet na bardzo wysłużonym materacu. Jest sprężysta i odbojna, przez co daje wrażenie lekkiego „unoszenia”. Pianka lateksowa charakteryzuje się też dużą wytrzymałością.

Hilding Anders - materace nawierzchnioweWszystkie materace marki Hilding to produkty najwyższej jakości. Hilding należy do ścisłej czołówki producentów łóżek i materacy. Stosowane przez niego technologie nie tylko gwarantują wygodny, regeneracyjny sen, ale też uodparniają pianki na zniekształcenia, co pozwala nam cieszyć się właściwościami zakupionego materaca przez wiele lat.

Jaki materac nawierzchniowy wybrać? Aby zakup był udany, kierujmy się indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Duże znaczenie ma twardość materaca. Twardy materac 160×190 będzie odpowiedni dla cięższych osób. Osoby szczupłe i o średniej wadze powinny wybierać materace miękkie lub średnio miękkie. Oczywiście zdarzają się wyjątki od tej reguły, jednak zazwyczaj materac powinien być dopasowany do naszej postury.

Materac nawierzchniowy – w jakim rozmiarze możesz go mieć?

Materace nawierzchniowe są dostępne w różnych rozmiarach. Jaki rozmiar materaca nawierzchniowego wybrać? Te o szerokości 80, 90, 100 i 120 cm będą najlepszym wyborem, jeśli śpimy na łóżku pojedynczym.

Z kolei jeżeli śpimy na łóżku podwójnym, dobrym wyborem będzie zakup materacy nawierzchniowych 160×190 cm. To standardowy rozmiar materacy wybierany przez pary, dlatego taka wielkość toppera powinna być odpowiednia również na nasze łóżko. Warto to wcześniej sprawdzić, weryfikując szerokość i długość podłoża, na którym śpimy. Pamiętajmy, materac nawierzchniowy będzie spełniał swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będzie dobrze dopasowany.

Kto powinien spać na materacu nawierzchniowym?

Materac nawierzchniowy 160×190 pozwala zregenerować stary materac bez inwestowania w jego wymianę. Powinien na nim spać każdy, kto:

  • budzi się obolały i niewyspany. Materace z biegiem lat zużywają się i stają się niewygodne. Nakładki na materace mogą w szybki i tani sposób poprawić komfort snu. Topper niweluje nierówności bazowego materaca i sprawia, że powierzchnia do spania jest równa i wygodna;
  • chce zmienić twardość powierzchni, na której śpi. W ofercie producentów materacy nawierzchniowych znajdziemy zarówno materace twarde, jak i materace miękkie, które otulają i podpierają ciało na całej długości;
  • chce zachować większą higienę snu. Toppery mają zdejmowane pokrowce, które w każdej chwili można zdjąć i wyprać;
  • chce zwiększyć żywotność materaca bazowego. Materace nawierzchniowe mogą pełnić rolę dodatkowej ochrony;
  • chce spać wygodnie również w trakcie podróży. Materace nawierzchniowe można z powodzeniem zwinąć w rulon i przewieźć w dowolne miejsce.

Materace nawierzchniowe 160×190 sprawdzą się w wielu sytuacjach i znacząco wpłyną na komfort snu. Ich zakup nie wiąże się z dużym kosztem, ale efekty, które przyniosą, z pewnością będą dla nas dużym zaskoczeniem!