Przygotowania do przyjścia na świat nowego członka rodziny to niesamowity czas dla rodziców, którzy urządzają już pokoik. Malowanie ścian na odpowiedni kolor, mebelki, dodatki, zabawki i ubranka to zaledwie część tego, co można zaoferować dziecku poza miłością i bezpieczeństwem. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na kręgosłup niemowlaka ma własne łóżeczko oraz odpowiednio dobrany materac?

Czym jest materac dla noworodka?

W pierwszych miesiącach swojego życia maluszek przesypia aż 16-18 godzin na dobę, a z czasem i wiążącym się z tym rozwojem liczba ta spada do prawie 14 godzin. Czas spędzony na leżąco w znaczący sposób może odbić się na niezwykle delikatnym i nie do końca rozwiniętym kręgosłupie dziecka. Z uwagi na to niezwykle ważne jest, aby dokonać zakupu materacyka dla dziecka, który jest dostosowany do potrzeb pociechy i dopiero co rozwijającego się organizmu. Spanie z dzieckiem, pomimo budowania więzi, nie jest dobre dla jego rozwijającego się kręgosłupa, ponieważ nasz materac jest dla niego o wiele za twardy, a spanie na takim materacu często jest bardzo niekorzystne dla  kręgosłupa naszej pociechy. Z czasem mogą pojawić się wady postawy, a być może nawet i schorzenia kręgosłupa. Materacyk dla maluszka produkowany jest w oparciu o rozmiar oraz budowę ciała noworodka, przez co idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, nie odkształcają się. Czym zatem jest materac dla noworodka? Jest to materac, który wspomaga prawidłowe kształtowanie się kręgosłupa dziecka i pozwoli mu odpowiednio wypocząć.

Cechy materaca dla noworodka

Materac dla noworodka poddawany jest licznym badaniom oraz testom, dzięki czemu potem otrzymuje odpowiednie certyfikaty i atesty jakości. Decydując się na materac dla maluszka zwrócimy uwagę, aby był:

  • Materace dla noworodków - znajdziesz je na sleepinghouse.plantyalergiczny – pozbawiony wszelkich szkodliwych substancji oraz zawierający materiały, które uniemożliwiają rozwój bakterii i grzybów wewnątrz materaca,
  • higieniczny – materacyk dla dziecka powinien być powleczony w wodoodporny pokrowiec z zamkiem, dzięki czemu z łatwością będzie można go ściągnąć i wyprać,
  • miał dwie twardości – materace te służą znacznie dłużej, ponieważ wraz z dynamicznym rozwojem dziecka ciało zyskuje na wadze i dotychczasowa strona materaca mogłaby by już nie wystarczająco

Dobry materacyk dla noworodka powinien być dłuższy od maluszka o minimum 20 cm, ponieważ zapewni mu wtedy swobodę ruchów oraz umożliwia prawidłowy rozwój.

Sleeping House jako dystrybutor materacy Hilding

Wybierając materac dla noworodka zdecydujmy się na renomowaną markę, która przy produkcji swoich materacy używa najwyższej jakości materiałów. Do takich materacy należą materace Hilding, które znaleźć można w sklepie internetowym sleepinghouse.pl. Firma ta powstała z troski o zdrowy oraz efektywny sen każdego z nas – w tym także najmłodszych. Z uwagi na to w sklepie internetowym znaleźć można materace takie jak Hilding Kołysanka, Hilding Safety Smyk czy Hilding Dobranocka. Wybrane materace zostaną dostarczone na wskazany adres bez dodatkowych opłat, a ich wysyłka następuje nawet w ciągu jednego dnia. Zakup w sklepie internetowym wiąże się z licznymi zaletami, jakie wynikają chociażby z nieograniczonego czasu wybierania modelu, możliwości porównania oraz dostępności całego asortymentu.

Narodziny dziecka to wielka zmiana w życiu każdego rodzica, na którą musimy być gotowi. Oznacza to nie tylko przygotowanie pokoiku, ale także zakup wspomagającego rozwój materacyka dla noworodka. Zadbajmy, aby wybrany materac miał wymagane testy bezpieczeństwa oraz certyfikaty jakości lub poradźmy się konsultantów, którzy na stronie Sleeping House dostępni są za pośrednictwem czatu lub telefonu komórkowego.