Materace piankowe zostały stworzone z myślą o wymagających użytkownikach. Bezdyskusyjnie taką grupą są nastolatki. Młodzi ludzie, którzy cenią sobie komfort, wygodę i praktyczne rozwiązania. To właśnie z myślą o nich został opracowany materac piankowy Hilding Funky. Lekki, rolowany i wysokoelastyczny. Idealny do pokoju młodzieżowego.

Jeżeli masz w domu dziecko, które wyrosło już ze swojego pierwszego łóżeczka, albo coraz wyższego nastolatka, musisz zapewnić mu odpowiedni komfort snu. A nic nie da takiego poczucia wygody, jak odpowiednio dopasowany do użytkownika materac. Zastanawiasz się, jaki materac piankowy wybrać dla swojej pociechy? Podpowiadamy, na jaki model warto zwrócić uwagę!

Jak zbudowany jest materac piankowy Hilding Funky?

Szwedzka marka Hilding od lat zajmuje się projektowaniem i produkcją materacy najwyższej jakości. W swojej ofercie posiada materace piankowe, które idealnie odzwierciedlają filozofię marki. Są prozdrowotne, ergonomiczne i higieniczne. Dla wymagających nastolatków w ofercie marki znajdziesz materace piankowe Hilding Fukny. Zbudowane z dwóch rodzajów pianek o łącznej wysokości 13 cm, które idealne będą do łóżek piętrowych i wysuwanych.Materac piankowy - Hilding Funky

Pianka na materac, jaka została tutaj użyta, jest wysoce elastyczna, lekka i zapewnia odpowiednią wentylację. Materac piankowy Hilding Funky składa się z dwóch warstw. Twardszej, ośmiocentymetrowej oraz pięciocentymetrowej i bardziej miękkiej. Pianka do materaca Funky to klasyczna Flexifoam. Odpowiednio wycięta i profilowana zapewnia niepodważalny komfort snu. Jeśli Twój nastolatek w trakcie użytkowania materaca poczuje, że jest on dla niego za twardy (lub za miękki) może przewrócić go na drugą stronę. Taki wybór da mu większe poczucie swobody i idealnie dopasuje łóżko do jego zmieniających się potrzeb. Materac Funky został wyposażony w pokrowiec z linii Young, wykonany z wysokiej jakości materiału odpornego na ścieranie i w młodzieżowym stylu.

W jakich rozmiarach możemy zamówić materace piankowe Hilding Funky?

Producent oferuje kilka wariantów materacy Funky. Jednak z uwagi na fakt, że linię tę stworzoną z myślą o starszych dzieciach i nastolatkach, wśród nich nie znajdziesz dużych materacy dwuosobowych. Jeśli szukasz materaca piankowego o wymiarach 180×200 lub 200×200 wybierz model Salsa lub Rumba. Zadajesz więc pytanie, jaki rozmiar materaca piankowego Hilding Funky wybrać? Odpowiedź brzmi: to zależy. Od tego, kto ma na nim spać – dziecko, które wciąż rośnie, średniego wzrostu dziewczyna czy może wysoki nastolatek? W ofercie znajdziesz materace piankowe 90×190 czy nieco mniejsze 80×190 dedykowane starszym dzieciom, które potrzebują już nieco więcej przestrzeni niż w łóżeczkach niemowlęcych. Także materace 80×200 i 90×200 do najbardziej popularnych na rynku łóżek. Hilding Funky możesz kupić też w innych rozmiarach, np.: 100×200, 120×200, 140×200 oraz 160×200.

Ciekawym rozwiązaniem jest materac piankowy 90×190. Jest na tyle szeroki, że da nastolatkowi swobodę ruchów, a jednocześnie nie za duży, by zmieścić się np. na wysuwanym łóżku. To idealne rozwiązanie do małych, blokowych pokoi, gdzie ustawienie kilku mebli w 4 ścianach graniczy niekiedy z cudem. Materac do łóżka 90×190 sprawdzi się także w pokojach, które zajmuje para nastolatków. Piętrowe łóżka zostały zaprojektowane tak, by pozostawić użytkownikom nieco więcej przestrzeni na aranżację wnętrza. Dlatego, jeśli wciąż się wahasz jaki rozmiar materaca Funky wybrać, pomyśl o tym rozwiązaniu.

Dla kogo wskazany jest wybór materaca piankowego Hilding Funky

Materace piankowe Funky zostały zaprojektowane z myślą o wymagających nastolatkach. Tych, którzy cenią sobie swobodę działania i jednocześnie lubią częste zmiany. Ale także o ich rodzicach, aranżujących często ciasne pokoje, w których stosuje się niestandardowe rozwiązania. Łóżka wysuwane czy piętrowe lub łóżka na tzw. antresoli mogą okazać się dość kłopotliwe. Standardowej wysokości materace nie zmieszczą się do nich. To właśnie miejsce dla Hilding Funky.

Materac ten to doskonały wybór do pokoju dziecka, które wyrosło już ze swojego dotychczasowego łóżka. Jego miękka strona doskonale sprawdzi się na początku użytkowania – w przypadku mniejszego i lżejszego dziecka. Gdy z kolei zechcesz zapewnić mu dodatkowe wsparcie dla kręgosłupa, wystarczy, że odwrócisz materac na drugą stronę. Rolowane piankowe Funky to także świetny pomysł na tzw. materac awaryjny. Kiedy często odwiedza Cię gość, który zostaje na noc, a Ty nie masz dodatkowej przestrzeni dla niego, wybierz ten model. Materac z łatwością za każdym razem schowasz do szafy i rozłożysz, gdy Twój gość się znowu pojawi.

Materac piankowy Hilding Funky to z pewnością świetny wybór. Posłuży Twojemu dziecku przez wiele lat, a Tobie pozwoli spokojnie spać.