Człowiek sukcesu to osoba, która osiągnęła coś ważnego – zarówno w aspekcie prywatnym, jak i zawodowym. Często mówi się o licznych czynnikach, które wpływają na odnoszenie przez nas sukcesu, a wśród nich wymienia się prawidłowy wypoczynek. Jak się okazuje, gwarantuje on właściwą regenerację ciała oraz zwiększa zdolności fizyczne i psychiczne. Jednak istnieje wiele kwestii, które bezpośrednio wpływają na jego jakość i długość – w tym aranżacja sypialni. Zatem, jak urządzić idealną sypialnię? 

Krok pierwszy – kolory ścian

Większość z nas może się zdziwić, ale to, jaki kolor ścian wybierzemy, wpływa na jakość naszego wypoczynku. Według badań można stwierdzić, że w sypialni powinny dominować delikatne, pastelowe barwy, takie jak błękit, beż, biel czy wszelkie odcienie szarości. Jak się okazuje – koją nasze nerwy, dają poczucie bezpieczeństwa i stabilności, a także w pewien sposób wyciszają organizm. W ten sposób przyczyniają się do szybszego zasypiania i zwiększają jakości wypoczynku. Natomiast intensywne, żywe kolory pobudzają nasze ciało oraz umysł do działania, tym samym utrudniając zasypianie.

Krok drugi – dodatki 

7 kroków do aranżacji idealnej sypialniNie ma pięknie zaaranżowanej sypialni bez dodatków. Coraz częściej decydujemy się na grube zasłony, ozdobne poduszki lub poszewki na poduszki, a także dywan – najlepiej taki, który dobrze wygląda i ogranicza wychładzanie bosych stóp. Niestety, decydując się na tego rodzaju rzeczy, warto pamiętać, że jak magnes przyciągają kurz. Jego nadmierne gromadzenie w sypialni zmniejsza jakość powietrza oraz nasila reakcje alergiczne, przez co przyczynia się do pogorszenia jakości wypoczynku.

Krok trzeci – klimat 

Sypialnia ma być miejscem relaksu i swego rodzaju oazą spokoju. Z uwagi na to, przy aranżacji warto uwzględnić również kilka kwestii wpływających na klimat tego pomieszczenia. Mowa tutaj przede wszystkim o prawidłowym oświetleniu, które powinno być delikatne, najlepiej ciepłe. Wówczas przyjął to wypoczynkowi i wprowadza w stan relaksu. Oprócz tego warto zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza oraz jego stopień natlenienia. Pomóc w tym mogą roślinny produkujące tlen przez całą dobę, np. bluszcz pospolity, aloes zwyczajny czy sansewieria gwinejska.

Krok czwarty – materac do spania

Uznaje się, że materac do spania to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż odpowiada on za prawidłowe wsparcie kręgosłupa w czasie snu oraz przyczynia się do stabilizacji całej sylwetki. Dzięki temu nasze ciało może się we właściwy sposób zregenerować i wypocząć, a my rano budzimy się pełni energii oraz chęci do działania. Współczesny rynek ma w swojej ofercie liczne modele, które między sobą różnią się budową, rodzajem wypełnienia, a także właściwościami. Zatem pamiętajmy, aby uwzględnić tutaj wiek użytkownika, stan zdrowia, rodzaj wypełnienia, rozmiar oraz stopień twardości.

Krok piąty – poduszka

Poduszka do spania odpowiada za prawidłowe wsparcie górnych partii ciała – głowy, barków i kręgosłupa w odcinku szyjnym. Poprzez jej idealne dopasowanie do użytkownika, jest w stanie zagwarantować nie tylko prawidłową regenerację, ale także zredukować ból głowy czy sztywność karku. Na rynku znajdziemy modele, które między sobą różnią się rodzajem wypełnienia. Poduszka puchowa, syntetyczna czy piankowa – ich wybór zależy w dużej mierze od preferowanego przez nas stopnia twardości, właściwości i rodzaju odczuwalnego komfortu. Ważnym aspektem jest tutaj stan zdrowia użytkownika, w tym wszelkiego rodzaju alergie, które należy wziąć pod uwagę.

Krok szósty – kołdra

W czasie snu organizm człowieka się wychładza. Z uwagi na to, niemal każdy z nas uwielbia otulać się przyjemną w dotyku i lekką kołdrą. Jest to kolejny z podstawowych elementów wyposażenia komfortowego łóżka, gdyż odpowiada ona w dużej mierze za spokojny wypoczynek. Na współczesnym rynku znajdziemy modele naturalne i syntetyczne, które wybieramy na podstawie osobistych potrzeb i preferencji. Oprócz tego warto uwzględnić gramaturę czy rozmiar.

Krok siódmy – pościel

Ostatnim elementem wyposażenia komfortowego łóżka jest pościel. Ubiera się w nią poduszkę oraz kołdrę, przez co musi być idealne dopasowana do ich szerokości oraz długości. W zestawie znajdziemy poszewkę na oba te elementy, ze wskazanym na opakowaniu rozmiarem. Jest to ważne, gdyż zarówno zbyt mała, jak i duża pościel przekłada się na niekomfortowy wypoczynek. Oprócz tego dużą rolę ogrywa tutaj rodzaj materiału, jaki wybierzemy. Pościel satynowa, bawełniana czy lniana, to trzy najczęściej wybierane przez nas modele.

Nad aranżacją sypialni należy się dobrze zastanowić, gdyż tutaj wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać, aby móc tworzyć idealną do wypoczynku atmosferę. Z uwagi na to pamiętajmy, aby decydować się na produkty, które ułatwiają zachowanie czystości oraz są dopasowane do naszych potrzeb i preferencji.